Zadzwoń do nas: 885 022 001. I speak English

Bezpłatna wycena, tel. 737 351 590. Ceny od 69zł/h.

Sprawdź nasz cennik lub skontaktuj się z nami

Krótki przewodnik po przepisach dotyczących transportu zwierząt w Polsce

Transport i Przeprowadzki 5 grudnia, 2021
Krótki przewodnik po przepisach dotyczących transportu zwierząt w Polsce

Przepisy dotyczące transportu zwierząt w Polsce

Ten przewodnik jest zbiorem przepisów federalnych i polityki publicznej, które określają zasady transportu zwierząt domowych

Dlaczego ważne jest poznanie przepisów dotyczących transportu zwierząt w USA?

Znajomość zasad transportu zwierząt

Transportowanie zwierząt w PolscePonieważ Polska jest krajem członkowskim Unii Europejskiej, obowiązuje jej przestrzeganie dyrektyw unijnych. Niniejszy przewodnik ma być przydatnym narzędziem dla właścicieli zwierząt, którzy chcą zrozumieć swoje prawa i obowiązki związane z transportem zwierząt w Polsce.

Poradnik obejmie następujące tematy:

  • Definicje zwierząt i zwierząt domowych
  • Wymogi prawne dotyczące transportu zwierząt
  • Wymagane obowiązkowe dokumenty
  • Wymagania dotyczące transportu zagrożonych gatunków
  • Wymagana dokumentacja podczas transportu
  • Inne ważne punkty

Zwierząt nie tylko zapewni zgodność z prawem federalnym, ale także zapewni bezpieczeństwo Twoim zwierzętom.

Niektóre zwierzęta nie mogą być przewożone drogą powietrzną. Na przykład żywe ryby (w tym złote rybki), ślimaki i owady są uważane za przedmioty zabronione przez większość linii lotniczych.

Nowe standardy dobrostanu zwierząt, wymagają, aby wszyscy ludzie zajmujący się transportem zwierząt zapewniali odpowiednią żywność, wodę, przestrzeń, schronienie przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i opiekę weterynaryjną dla swoich zwierząt podczas transportu.

Jakie są przepisy dotyczące transportu zwierząt w odniesieniu do żywych zwierząt w Polsce?

W celu zapewnienia dobrostanu i bezpieczeństwa zwierząt obowiązują przepisy dotyczące transportu zwierząt. Na przykład w Polsce wszystkie zwierzęta muszą być przewożone w zamkniętych pojazdach z dobrze wentylowanymi przedziałami.

Istnieją również przepisy dotyczące załadunku zwierząt na pojazdy. Obciążenie nie powinno przekraczać limitu nośności lub wagi producenta. Ponadto przestrzeń ładunkowa powinna być tak zaprojektowana, aby umożliwić łatwy załadunek i rozładunek zwierząt.

Zaniedbywanie zwierząt jest definiowane jako brak zapewnienia przez właściciela pożywienia, odpowiedniego schronienia, niezbędnego leczenia lub odpowiedniego nadzoru.